Güncel

Whatsapp Tema Değiştirme 2023

Whatsapp Tema Değiştirme – Uygulamanızı Kişiselleştirin

Whatsapp, günümüzde milyonlarca kullanıcının kullandığı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcılarına pek çok özellik sunan uygulama, varsayılan temasıyla oldukça sade bir arayüze sahiptir. Birçok kullanıcı sade görünümü sevmez. İşte bu noktada, Whatsapp tema değiştirme işlemi devreye girer. Bu yazıda, Whatsapp tema değiştirme işlemini nasıl yapabileceğinize dair bilgiler bulabilirsiniz.

  1. Resmi Temaları Kullanın

Whatsapp, kullanıcılara resmi olarak birkaç farklı tema seçeneği sunar. Bu temalar, Ayarlar > Sohbetler > Sohbetler > Tema adımlarını takip ederek erişebileceğiniz bir menüde bulunur. Seçim yapabileceğiniz temalardan bazıları şunlardır: Basit, Safir, Geometrik, Yağmur Ormanı, Karanlık ve Mor. Bu temaları deneyerek, Whatsapp’ın varsayılan sade görünümünden farklı bir hava katmayı deneyebilirsiniz. Bunu değişerek Whatsapp uygulamanıza ayrı bir hava katabilir daha güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Üçüncü Parti Uygulamaları Kullanın

Google Play Store gibi uygulama mağazalarında birçok farklı Whatsapp tema uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamaların çoğu ücretsizdir ve kullanımı oldukça kolaydır. Tema uygulamalarını kullanarak Whatsapp’ın arayüzüne farklı bir hava katabilirsiniz.

  1. Kendi Temanızı Oluşturun

Whatsapp tema değiştirme işleminin en kişisel yolu, kendi temanızı oluşturmaktır. Bunun için öncelikle bir tasarım programına ihtiyacınız vardır. Basit bir şekilde Paint veya daha gelişmiş bir program olan Adobe Photoshop gibi seçenekleri kullanabilirsiniz. Tasarım programını açtıktan sonra, Whatsapp arayüzüne uygun boyutlarda bir dosya oluşturmanız gerekmektedir. Ardından, dilediğiniz renk ve desenleri kullanarak kendi kişisel temanızı tasarlayabilirsiniz. Bu temayı telefonunuza indirdikten sonra, Ayarlar > Sohbetler > Duvar Kağıdı bölümünde “Galeri” seçeneğini tıklayarak kendi oluşturduğunuz temayı uygulayabilirsiniz.

Whatsapp Tema Değiştirme Görsel Anlatım

Whatsapp tema değiştirebilmek için öncelikle whatsapp uygulamamıza giriş yapıyoruz.

Solda görünen 3 noktaya tıklayıp Ayarlar kısmına basıyoruz.

Ayarlar kısmına tıkladığımız da karşımıza birden fazla seçenek çıkacaktır Sohbetler kısmına tıklıyoruz.

Göründüğü üzere Sohbetler kısmına tıkladığımız’da karşımıza Tema ve Duvar Kağıdı seçenekleri çıkmakta.

Tema kısmına tıkladığımız’da karşımıza Varsayılan Tema, Açık Tema ve Koyu Tema çıkmakta buradan dilediğimiz temayı seçebiliriz.

Diğer teknoloji kategorisi konularımız için: https://www.learnyazilim.net/category/teknoloji/

Whatsapp Resmi Sitesi: https://www.whatsapp.com/

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. whatsapp tema değiştirme konusunda gerçekten yardımcı bir metin olmuş tebrik ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir