Güncel

Discord Ses Gitmeme Sorunu 2023

Discord, günümüzün en popüler sesli ve yazılı iletişim uygulamalarından biridir. Ancak, Discord kullanıcıları arasında bazen “ses gitmeme” sorunu yaşanabilir. Bu sorunlara bakmadan önce lütfen bilgisayarınıza başka bir kulaklık takarak jak girişini kontrol’unu sağlayınız. Bunlardan önce bilgisayarınızın jak girişinde sorun olabilir. Bunu teyit ettikten sonra çözümlere geçebilirsiniz. Size önerebileceğim çözümler;

Sistem Seslerini Kontrol Etmek

Discord da ses gitmeme sorununu sağlama almak amaçlı kontrol edilecek ilk kısım Sistem seslerini kontrol etmek olacaktır. Çözümü düşük bir ihtimali de olsa kontrol etmekte fayda olduğunu düşünmekteyim.

Windows arama kısmına Sistem Sesleri yazıyoruz. Karşıma gelen ekran da Kayıt kısmına geliyoruz. Kayıt kısmında bulunan aktif olan mikrofonumuza çift tıklıyoruz. Karşımıza gelen Mikrofon Özellikleri Kısmında Düzeyler kısmına tıkladıktan sonra mümkünse mikrofon düzeyini en üste çekiyoruz.

Daha sonra test etmek amaçlı Dinle kısmına gelip Bu aygıtı dinle butonuna tıkladıktan sonra uygula deyip sesimizi duyup duymadığımızı test ediyoruz.

Kısaca Yönlendirmesi Windows arama > Sistem Sesleri > Kayıt > Aktif Bulunan Mikrofonumuza Çift Tık > Düzeyler > Dinle kısmından testimizi sağlıyoruz.

Sorununuz bu adımda çözüldüyse devam etmenize gerek yok.

Discord Ses Ayarlarını Sıfırlamak

İşe yarayabilecek ikinci bir seçenek Discord Ses ayarlarını sıfırlamak olacaktır. Ses ayarlarını sıfırlamak Discordun ayarlarını ilk haline geri getirecektir.

Bunu yapmak için Discord’a gelip Kullanıcı adımızın Sağ tarafında bulunan çark simgesine tıklıyoruz.

Karşımıza gelen ayarlar menüsünde görsel de belirtildiği gibi Ses ve Görüntü sekmesine geliyoruz.

Ses ve Görüntü kısmında geldikten sonra karşımıza bir çok seçenek çıkacaktır. Sayfada en alta gelip görsel’de işaretlemiş olduğumuz Ses Ayarlarını Sıfırla butonuna tıklayacağız.

Ses Ayarlarını Sıfırla butonuna tıkladıktan sonra Discord yeniden başlatılacak ve fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır. Bu çözüm yolu büyük olasılıkla sorununuzu çözecektir. Fakat hala devam ediyorsa diğer seçeneğe geçebilirsiniz.

Ses Ayarları Sorun Gider

Bunların hiçbiri işinize yaramadıysa bu çözüm büyük olasılıkla işinze yaracaktır. Çözüme başlarken Windows Arama kısmına Ses Ayarları yazıyoruz.

Karşımıza gelen kısımda Çıkış Ve Giriş kısımlarının bulunması gerekiyor. Sayfayı aşağı kaydırıp Giriş kısmına geliyoruz. Mikrofonuzu sınayın yazısının altında Sorun Gider butonunun olması gerek Sorun Gider butonuna basıldığında belirli bir süre tarama yapacaktır. Daha sonra hangi cihazınızı taramak istediğizi soracaktır. Hangi Mikrofonu kullanıyorsanız seçip Sonraki diyoruz. Sorun çözülmüştür yazısı ya da sorunu görürseniz internette ufak bir araştırma ile sorunu çözebilirsiniz.

Bu çözümlerinden hepsini denemenize rağmen hala aynı sorunu yaşıyorsanız DISCORD YARDIM MERKEZI‘den yardım alabilirsiniz.

VİDEOLU ANLATIM:

Bu tarz konularda daha fazla bilgi sahibi olabilmek için: https://www.learnyazilim.net/category/teknoloji/

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir